Kolajen bedeni sıkılaştırır mı?
 1. Anasayfa
 2. Sağlık

Kolajen bedeni sıkılaştırır mı?

0

Kilo verirken deride sarkmaları önlemek ve cildi sıkılaştırmak için kolajen kullanımından bahsediliyor. Pekala, kolajen bedeni sıkılaştırır mı? Hem bu sorunuza hem de kolajen hakkında en sık sorulanlara yanıt veriyoruz. Aç mı tok mu içilir, ne vakit kullanılır bilgi alabilirsiniz.

Kolajen çeşitlerine nazaran bedendeki tesiri değişmektedir. Örneğin, Tip1 ve 3 kolajen cilt ve saç sıhhati için çalışırken, kas, kemik ve eklem sıhhati için Tip2 kolajen olması gerekiyor. Gereksiniminize nazaran size uygun olanı seçebilirsiniz.

İçindekiler

Kolajen bedeni gece içilirse sıkılaştırır mı?

Toz ve sıvı kolajen, bilhassa deri ve cilt sıhhatini güzelleştirmede yararlıdır. Sıkılaşmak istiyorsak, tam fayda görmek için kolajen gece içebilirsiniz. Esasen üretici firmaların pek birçok, gece uykudayken bedenin kendini yenileme suratını artırmak için bu aralığı önermektedir.

Kolajen zengini besinler nelerdir?

Kolajen besin desteği kullanırken, tıpkı vakitte bedende üretimini artıran besinler tüketirseniz hem sıkılaşmak hem kilo vermek için faydalı olacaktır. Bitkisel ve hayvansal kaynaklardan kolajen alabilirsiniz. Örnekler: Tavuk ve hindi eti, kemik suyu, çilek, ahududu, portakal, ıspanak, greyfurt, limon, sarımsak örnek olarak gösterilebilir.

Kaç yaşında başlamak gerekiyor?

Genel sınırlarıyla sıhhat durumu uygun 30 yaş ve üzeri şahıslar için kolajen kullanımı tavsiye ediliyor. Lakin, bireyde fazla kilo ve hastalık varsa, 25 yaşında da kolajen kullanabilmektedir.

Kolajen bedeni gençleştirir mi?

Ciltteki kırışıkları gidermek, fizikî enerjiyi yükseltmek, daha güçlü saçlara sahip olmak, kilo verirken sıkılaşmak, kemikleri sağlamlaştırmak üzere çeşitli tesirleri olan kolajen, evet bir manada kişinin genç kalmasına yardımcı olabilir.

Kolajen gece mi içilir? Kullanımı nasıl?

Kolajen formuna nazaran gece yahut gündüz kullanım önerilmektedir. Örneğin, tablet kolajen desteği kahvaltı yahut öğlen yemeğinden sonra içilebilir. Toz kolajen ise gece yatmadan evvel içilebilir. Kalori bedeli düşük olduğu için kilo aldırmaz.

Kolajen bedeni sıkılaştırmak için nasıl kullanılır?

Alanında uzmanlar, 3 aylık nizamlı kolajen kullanımı tavsiye ediyor. Burada, ek mineral ve vitamin içermesi de büyük değer taşıyor. Tablet kolajenler daha düşük doz içerirken, sıvı ve tozlarda mg düzeyi yüksek oluyor. Sıkılaşmak için kolajen kullanıyorsak, toz tercih etmek daha yararlıdır.

Düzenli kolajen bedeni sıkılaştırır mı?

Kolajen içmeyi unutmamak için telefonunuza hatırlatıcı alarm kurabilirsiniz. Bu sayede amacınıza hakikat eksiksiz ilerleyebilirsiniz. Senede iki yahut üç kere kolajen kürü yaparak, bedeninizin daha sıkı olmasını destekleyebilirsiniz.

Kolajen bulunduran besinler salatası

Kolajen zenginler besinler için örnek vermiştik. Destek kullanırken daha fazla randıman almak için her öğünde bu besinlerden salata, yemek ve içeceklere yer verebilirsiniz. Çabucak, bir salata tanımıyla birinci adımı atalım.

Malzemeler,

 • 2 avuç dolusu bebe ıspanak
 • 1 limonun suyu
 • 1 yemek kaşığı kaju fıstığı
 • 1 avuç iki kadar ızgara tavuk göğsü
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
 • Sevdiğiniz baharatlar

Hazırlanışı,

 1. Kaju fıstığı, ıspanak, tavuk, limon suyu kolajen bulunan besinlerdir.
 2. Tüm gereçleri kasede karıştırın.
 3. Öğle yahut akşam yemeğinde tercih edebilirsiniz.

Aynı tanımı ızgara hindi eti yahut balıkla yapabilirsiniz. Bitkisel kaynak istiyorsanız, daha fazla fıstık kullanabilir yahut nohut ek edebilirsiniz. Bu kusursuz besinler sayesinde vitamin, mineral, kolajen, protein muhtaçlığının karşılanmasına yardımcı olacaksınız.

Açken mi tokken mi destek içilmesi gerekir?

Tablet kolajen ise tok karnına, toz yahut likit ise aç karnına alınması önerilmektedir. Üretici firmaların araştırma geliştirme kısımları, destekten en düzgün sonucu almak bu istikamette bilgi vermekte ve kutu üzerinde kesinlikle belirtmektedir.

Kolajen bedeni sıkılaştırırken neler yapmalı?

Zayıflarken hiçbir bölgede sarkma olmasını istemiyorsak, yalnızca kolajen kullanımı ile hudutlu kalmayalım. Yavaşça kilo verelim ki bedenimiz sıkılaşmak için vakte gereksinim duyuyor. Her gün en azından bir saat meskende yahut dışarıda yürüyüş yapalım. Bol bol suyumuzu içelim kolajen desteği sağlıklı beslenme içinde tesirini çok daha iy gösterecektir.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir