Vücudu Ph-ion Detoksu İle Temizlemek ve Dengelemek
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Vücudu Ph-ion Detoksu İle Temizlemek ve Dengelemek

0

Vücudu Ph-ion Detoksu İle Temizlemek ve Dengelemek nasıl sağlanabilir? Protein, yağ ve karbonhidrat. Sağlıklı ve besleyici bir beslenme için kişinin her gün belirli miktarlarda yemesi gereken üç besin çeşididir. Bu, çocukların sağlıklı ve dengeli beslenme konusunda farkındalıklarını artıran, ilkokuldaki birçok fen dersinden birinin konusudur.

Ph-ion detoksu
Vücudu Detox ile Temizlemek ve Dengelemek Photo by Alexander Mils

İçindekiler

Vücuttaki Dengesizlik Oluşumu.

En başından beri, insan içeceklerin yanı sıra farklı gıda ürünleri yemeye alışmıştır. Aslında bu gıda ürünleri ve içecekler zararlı kimyasalları içeriyor. Vücudun istenmeyen toksinleri vücuttan atmak için kendi yöntemi olmasına rağmen, bazen bu zararlı kimyasalların veya asitlerin birikmesi kaçınılmazdır. Bunun nedeni, vücutta bulunan muazzam miktarda kimyasal veya asittir. Ph-ion detoksu bunu ortadan kaldıracaktır.

İnsan vücudunda farklı sıvılar bulunur. Vücudun içindeki hücreler genellikle pH seviyesinden etkilenir. pH seviyesi vücuttaki asit-alkali ölçümüdür. Vücudun sözde pH seviyesini yönetmek için kendi yolu vardır ve bunu gerektiği gibi yapamadığında, dengesizlik tüm vücudu etkiler.

Stres, yorgunluk, aşırı kilo, ağrılar, zayıf sindirim ve diğer ciddi rahatsızlıklar yaşıyorsanız, vücudunuzdaki pH seviyesi çok asidik olabilir. Ph-ion detoksu asidik seviyeyi aşağılara çeker.

Asitleri Nasıl Dengeleyebiliriz?

Vücudun aşırı asidik hale gelmesine daha fazla katkıda bulunabilecek üç şey, asitleri sindirmek, asitlerin oluşturulması ve uygun olmayan asit eliminasyonudur.

Süt, işlenmiş şeker, et, alkol, kahve vb. gibi asitleştirici gıdalar olarak kabul edilen gıdaların alınması, vücudunuzun tüm asitleri nötralize etme yeteneğini aşırı yükler.

Asitleştirici toksinler, vücuttaki mikroformlar ve patojenler tarafından oluşturulur. Vücut çok asidikse, mayalar, mikroformlar ve kötü bakteriler çoğalır. Bu canlı organizmalar daha da fazla toksin yaratır ve zaten asidik olan ortama eklenir.

Bazı asitler güçlü, bazıları ise zayıftır. Asit birikimi, asitleri ortadan kaldıran vücut sistemleri düzgün çalışmadığında ve tehlikeye girdiğinde meydana gelir. Mineral rezervleri, nefes ve yağ içeren vücut tampon asitlerindeki birçok sistem.

Hangi Yöntemler Kullanılmalı?

Asitler toksinler olarak kabul edilir ve bu toksinlerin detoksifikasyon yoluyla uzaklaştırılması gerekir. Özellikle iyi çalışmadığında vücudunuza detoksifikasyon sürecinde yardımcı olmalısınız.

Dengeli bir pH elde etmek istiyorsanız, Ph-ion detoksu ve uygun bir diyet ve beslenmeye sahip olmalısınız. Ph-in Detoksu sürecinde size büyük ölçüde yardımcı olabilecek bir detoks planı izlemek akıllıca olacaktır. Alkali içeriği yüksek gıdalardan, uygun takviyeden ve vücudu uygun şekilde nemlendirmekten oluşan bir diyet, vücudun detoks yapmasına yardımcı olabilir.

Ayrıca mağazalarda pHdengesini artıran alkalize edici ürünler de bulunmaktadır. Bakımlı ve dengeli bir pH seviyesi vücutta asit birikmesini önleyecektir. Zaten asit birikimi olan veya çok asidik olan birçok insandan biri olduğunuzu düşünüyorsanız, hemen bir detoks programı başlatın.

Bir detoks programı sadece vücudunuza detoks sürecinde yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda vücuttaki ph seviyesinin dengelenmesine de yardımcı olur.

Vücudunuzun detoksifikasyona ihtiyacı vardır ve bu ancak öz disiplin ve kararlılıkla elde edilebilir. Hayatınızdaki bazı şeyleri değiştirmek size ve vücudunuza daha fazla fayda sağlayacaktır.

Sonuç Olarak

Unutmayın, dengeli bir ph-ion tutmanız gerekir. Çok asidikseniz, asit birikiminiz olduğunu anında bileceksiniz ve bu, uygun detoksifikasyon için doktorunuza danışmak için doğru zaman.


Sağlık İle İlgili Diğer Bilgileri Sağlık Kategorisinden İnceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir