WhatsApp kendine mesaj atma nasıl yapılır?
  1. Anasayfa
  2. Uygulama

WhatsApp kendine mesaj atma nasıl yapılır?

0

iOS için WhatsApp’ın 2.22.23.74 ve Android için WhatsApp’ın 2.22.3.77 sürümünün, kısa mühlet evvel duyurulan kendi kendinize bildiri atma özelliğini tüm kullanıcılara açtığı bildiriliyor. Özellilik şimdi tüm kullanıcılara ulaşmış değil ve herkese ulaşması biraz müddet alabilir üzere görünüyor.

Kendi kendine bildiri özelliğine sahip olup olmadığınızı görmek için yeni bir sohbet başlatın ve isminizin kişi listenizin en üstünde görünüp görünmediğini denetim edin. Bu sohbeti açtığınızda, “Kendinize bildiri gönderin” yazan bir başlık göreceksiniz.

Kendinize gönderdiğiniz iletiler, bağlı tüm aygıtlarınızda görünür olacak ve WABetaInfo’ya nazaran uçtan uca şifreleniyorlar.

WhatsApp kendine mesaj atma nasıl yapılır
WhatsApp kendine mesaj atma nasıl yapılır?

Neden kendi kendinize ileti göndermek isteyebileceğinizi düşünmüş olabilirsiniz. Örneğin, telefonunuzda bulduğunuz bir ilişkiyi, resmi yahut benzeri bir şeyi bilgisayarınıza yahut bağlı öteki bir aygıtınıza göndermek istediğinizi hayal edin. Kendi kendinize atacağınız bir bildiri, bunu yapmanın en süratli ve en kolay yolu olacaktır.

WhatsApp kendine ileti atma nasıl yapılır?

WhatsApp’ta kendinize ileti atmak istiyorsunuz, aşağıdaki adımları takip etmeniz kâfi olacaktır. Fakat üstte da söylediğimiz üzere, kendi kendine ileti atma özelliği şimdi size ulaşmamış olabilir ve bu durumda biraz daha beklemeniz gerekecek.

1. Adım: WhatsApp’ı açın ve yeni bir sohbet başlatma simgesine dokunun.

2. Adım: Ekranda şahıslar listenizin açıldığını ve bu listenin en üstünde de kendinizin bulunduğunu göreceksiniz.

3. Adım: Kendi isminize dokunduğunuzda, sizi “Kendine bildiri at” yazısı karşılayacak.

4. Adım: Artık bu ekrandan kendinize bildiri atabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir