Instagram Şifre Kırma Yöntemleri Nelerdir?
 1. Anasayfa
 2. Uygulama

Instagram Şifre Kırma Yöntemleri Nelerdir?

0

En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarının başında gelen Instagram şifre kırma yöntemleri nelerdir? Bunları en basit nasıl yaparız? Bu yazımızda bunlardan bahsedeceğiz.

Son yılların en popüler sosyal medya aracı olarak instagram insanların büyük bir kısmının kullandığı ve sürekli etkileşim halinde olduğu bir uygulamadır. Fakat bu uygulamada maalesef istenmeyen yöntemlerle şifremizi kaybedebiliyoruz. Peki Instagram Şifre Kırma Yöntemleri Nelerdir? Instagramı Nasıl Hackleriz? Çalınan Instagram Hesabını Geri Nasıl Alırız? Instagram Hesabını Nasıl Çalarız? Gibi Sorulara Cevap Bulmak İçin Yazımızı Okuyun.

İçindekiler

Instagram Nedir?

Instagram, sosyal medya uygulamasıdır. Instagramda ücretsiz bir şekilde fotoğraf ve video paylaşımı yapabiliriz. Uygulama üzerinde bir çok etkinlik mevcuttur. Paylaştığımız resim, fotoğraf ve videolar üzerinden yer bildirimi yapabilir, hashtag ekleyebilir ve filtreler ekleyebiliriz. Paylaşımlarımızı Reel, IGTV, Fotoğraf, Canlı Yayın, Hikaye ve Video Şeklinde Yapabiliriz.

Photo by NeONBRAND

Instagram Hangi Yöntemler İle Çalınır?

Programsız Instagram Çalma.

Bilgisayar korsanları birçok yöntem ile Instagram Hesabınızı Çalabilir. Bunların başında en popüler olanı Sahte Telif Hakkı Sayfası ile hesap çalma işlemi yapıyorlar. Sahte bir telif hakkı mesajını size yolluyor ve sizin siteye giriş yapıp şifrenizi vermenizi istiyor. Şifrenizi verdiğiniz anda hesabınızın şifresi karşı tarafa geçmiş oluyor.

Diğer bir yöntem ise Oltalama Yöntemi İle Instagram Çalma Yöntemi. Bu yöntemde ise size mesaj atan hacker sizden bir site üzerinden şifrenizi vermenizi sağlıyor. Örnek verecek olursak:

 • Dans yarışmasına oy kullanmanızı isteyebilir.
 • En iyi şarkı söyleyeni seçmeniz için sizden yardım isteyebilir.
 • Bir yardım kampanyasında oy vererek yardımcı olmanızı isteyebilir.
 • Sosyal yardım ile belli bir miktar kazanabileceğinizi söyleyerek siteye bilgi girmenizi sağlayabilir.
 • İddaa gibi bahis oyunlarında yüksek kazanç sağlayabileceğinizi söyleyerek şifrenize ulaşabilir.

Listeyi farklı senaryolar kurgulayarak uzatabiliriz. Bu yöntemde seçeneğiniz ne olursa olsun instagram hesabınıza girmeniz istenir. Girdiğiniz anda şifrenizi ve kullanıcı adınızı karı tarafa vermiş olursunuz. Oltalama Yöntemi İle Instgram Çalma bu şekilde gerçekleşir.

Başka Yöntem ise mail adresinize gelen bir mail ile hesabınızı çalabilirler. Mail adresinize sahte bir mail gönderirler ve instagram giriş sayfasının birebir aynısı olan kendi sitelerine yönlendirerek sizin sisteme giriş yapmanızı sağlarlar.

Instagram Çalma Programı

Hesabınız çalındı ise kullanıcıların deneyeceğiniz yöntemlerin başında instagram hesabını program ile çalma veya instagram şifre kırma programları aramak olacaktır. Fakat instagram çalma programına öyle kolay ulaşmak mümkün değil.

Piyasada bulunan çoğu instagram şifre kırma programı bilgisayarınıza korsan yazılımlar kurmakta ve instagram hesap şifresini kırmaya çalışırken diğer şifrelerinizi kaptırıyor olabilirsiniz. Eğer programları denemek isterseniz önce bilgisayarınızda sanal bilgisayar kurun. Sanal bilgisayarların başında Virtual Box gelmektedir.

Instagram şifre kırma programlarının çalışma mantığı çoğunda aynıdır. Tahmin yöntemi ile şifre kırarlar. Bunun için Kali Linux en uygun işletim sistemidir. Şifre kırma programı aşamaları şu şekilde işlemektedir.

 • Google’da kali linux üzerinde çalışan şifre kırma programlarını aratıp bulabilirsiniz.
 • Daha sonra bu programları kurmuş olduğunuz sanal bilgisayara eklersiniz
 • Programda ilgili alanları doldurursunuz. Bu alanlar mail adresi veya kullanıcı adı olacaktır.
 • Sonrasında şifre kombinasyonu ne şekilde olması gerekiyorsa onu seçip programı başlatırsınız.

Sonuç olarak şifre kırma programı ile instagram şifre kırma işlemini yapmış olursunuz.

Instagram Çalma Kodu

Instagramı çalmak için kullanılmak istenen diğer bir konu ise instagram çalma kodu konusudur. Fakat instagram çalma kodu diye birşey maalesef yok. Size instagram şifre çalma kodu, instagram çalma kodu, instagram kırma kodu olarak verilen kodlar şüpheli kodlardır bunlara inanmayın.

Instagram çalma kodu vereceğini söyleyen siteler genelde oltalama yöntemi ile sizin instagram şifrenizi çalmaya yönelik çalışmalar yapıyor demektir.

Instagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım?

Instagram hesabınız çalındığında yapmanız gereken ilk iş kayıtlı eposta adresine girerek şifre değişimi sırasında gelen eposta da bulunan “Bu işlemi ben gerçekleştirmedim” ibaresine tıklayarak yeni şifre belirlemek ve hesabınızı güvene almak olacaktır.

Eğer bunu yapmakta geç kaldıysanız yapmanız gereken diğer yöntem ise hesabınızın kayıtlı olduğu telefon numarası ile şifrenizi almaya çalışmak olacaktır. Şifremi unuttum seçeneğini seçerek buradan ilgili alanları doldurarak şifre değiştirme kodunuzun telefon numaranıza gelmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer bu yöntem de işe yaramadı ise yine şifremi unuttum bölümüne giriş yapıp oradan ilgili bölümleri doldurup son kullandığınız şifreyi girerek yenileme kodu isteyebilirsiniz.

Hiçbir yöntem işe yaramadı ise instagram ile iletişime geçerek sizin şifrenizi değiştirmenizi isteyebilirsiniz.

Instagramınızı çalmak için kullanılan yöntemleri yukarıda sıraladık. Instagram şifre kırma yöntemleri diğer sosyal medyalarda olduğu kadar bu Instagramda da sıklıkla kullanılmakta. Instagram hesabınızı çalan kişiler arkadaşlarınızın da hesaplarını çalabilir. Arkadaşlarınızın hesaplarını çalmamışsa bile onların paralarını çalabilir. Sizin adınıza onlardan para isteyerek kendi hesabına para geçirebilir. Instagram şifre kırma işlerinden korunmak için çok dikkatli olmak gerekli.

Instagram Şifre Kırma veya Instagram Hesap Çalma Konusunda Sıkça Sorulan Sorular ☑️

 

thumbnail
Önerilen Yazı
İnat Tv Son Sürüm Sürekli Güncel Link

Diğer yazılarımızı görmek için lütfen tıklayın

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir