Kojima’nın efsane oyunu Death Stranding de film oluyor
  1. Anasayfa
  2. Oyun

Kojima’nın efsane oyunu Death Stranding de film oluyor

0

Death Stranding sinematik cihanı biraz daha büyüyor. 2019 görüntü oyununun ikincisi duyurulduktan kısa bir müddet sonra, artık bir sinemanın de üretim basamağında olduğu haberi geldi.

Proje, endişe sineması Barbarian’da üretimci olarak misyon yapan Alex Lebovici liderliğinde, geliştirici Kojima Productions ve Hammerstone Studios ortasında ortak bir işbirliği olacak. Bir basın açıklamasına nazaran, sinemanın konusu şimdilik kapalı tutuluyor lakin Death Stranding cihanına yeni ögeler ve karakterler getireceği konuşuluyor.

Haber aslında çok da şaşırtan değil. Geçen yıl, Kojima Productions tam da bu çeşit şeyler için bir sinema ve TV kısmı kurdu ve direktör Hideo Kojima sinema sevgisini sık sık lisana getiriyor. Bu da ekseriyetle oyunlarında Hollywood yıldızlarının yer almasıyla sonuçlanıyor. Orjinal Death Stranding’de oburlarının yanı sıra Norman Reedus, Léa Seydoux ve Mads Mikkelsen rol aldı. Sinemada kimlerin yer alacağı hakkında şimdi bir bilgi yok.

Kojima yaptığı açıklamada, “Hammerstone Studios ile olan bu yeni paydaşlık beni daha fazla heyecanlandıramaz” diyor ve ekliyor: “Bu, seri için çok kıymetli bir an ve Death Stranding’i beyaz perdeye taşımak için onlarla işbirliği yapmayı nitekim dört gözle bekliyorum.

Filmin ne vakit yayınlanacağı hakkında bir bilgi yok, lakin şirketler Death Stranding sinemasının “geliştirme çalışmaları devam ederken süratli bir yolda olduğunu” söylüyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir