Sorun bildirildiğinden Windows bu aygıtı durdurdu hatası çözümü
  1. Anasayfa
  2. Yazılım

Sorun bildirildiğinden Windows bu aygıtı durdurdu hatası çözümü

0

Günümüzde pek çok kişi Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlar kullanıyor. Bu bilgisayarları kullanan bireylerin karşılaştıkları en rahatsız edici kusurlardan bir tanesi de Windows bu aygıtı durdurdu hatası oluyor. Pekala, bu hata neden çıkıyor?

Windows işletim sisteminde verimli bir biçimde çalışma sergileyebilmek ve bilgisayarın donanımını arttırabilmek için farklı aygıtlar eklenebiliyor. Hoparlör, mouse, yazıcı, klavye ve daha farklı pek çok aygıtlar eklenmesi halinde ise bilgisayarın hata verdiği görülebiliyor.

Sorun bildirildiğinden Windows bu aygıtı durdurdu hatası çözümü
Sorun bildirildiğinden Windows bu aygıtı durdurdu hatası çözümü

Öncelikle bu hatanın ne manaya geldiğini öğrenmek gerekiyor. Bilgisayarın kusur verdiğini gören pek çok kullanıcı paniğe kapılabiliyor. Bu hatayı gördüğünde şahısların sakin kalması ve paniğini dizginlemesi son derece kıymetli. Büyük bir sorun sanılan bu sorunun pek çok Windows kullanıcısının başına geldiği biliniyor.

Bu ikaz aygıt yöneticisi tarafından gösteriliyor. Yanlışın verilmesinin asıl nedeni bilgisayar işletimi içerisinde bir şeylerin yolunda olmadığını anlatmak. Bu sorun aygıtlarınızda veyahut donanımlarınızı rastgele bir arıza oluşması sonucunda ortaya çıkıyor.

İçindekiler

Windows Bu Aygıtı Durdurdu Hatası Nasıl Çözülür?

Windows’u etkin bir biçimde kullanırken ortaya çıkan bu kusur can sıkıcı olabiliyor. Bilgisayarını eksiksiz ve meselesiz bir biçimde kullanmak isteyen bireylerin bu hatayı çözümleyebilmek için muhakkak başlı adımları izlemesi gerekiyor:

  • İlk adımda bilgisayardan aygıt yöneticisini açmak gerekiyor.
  • İzlenecek ikinci adım hata veren aygıtı bulmaktan geçiyor. Aygıt yöneticisi içerisinde devamlı hata veren ve bu ana hatanın oluşmasına sebep olan aygıtı tespit etmek gerekiyor.
  • Hata veren aygıt tespit edildikten sonra aygıtın üzerinde sağ tıklamak ve kaldır seçeneğini seçmek gerekiyor.
  • Bu adımda süreci onaylamak gerekiyor.
  • İşlemi onayladıktan sonra izlenmesi gereken bir başka adım ise yeniden aygıt yöneticisini açmak oluyor. Yöneticiyi açtıktan sonra sağ üst köşede bulunan donanım değişikliklerini tara butonuna tıklamak gerekiyor.
  • Değişiklikler tarandıktan sonra aygıtın otomatik olarak yine yüklendiğini görmek mümkün oluyor.
  • Son adımda bilgisayarı yine başlatarak aygıtın çalışıp çalışmadığını tespit etmek gerekiyor. Bilgisayar yine başlatıldıktan sonra aygıtın çalışmasında bir sorun oluşmuyorsa yanlışın ortadan kalktığı anlaşılıyor.

Windows Bu Aygıtı Durdurdu Hatasından Kurtulmanın Öteki Yolları Var Mı?

Elbette ki bu kusurdan çarçabuk kurtulmanın diğer yolları da bulunuyor. Bireylerin bu adımda aracı bir uygulama kullanması gerekebiliyor. Aygıtın vermiş olduğu kusurlara karşı geliştirilmiş farklı pek çok program bulunuyor. Bu programların suram süreçleri tamamlandıktan sonra tara butonuna tıklayarak bütün problemli aygıtları listelemek ve kusur veren aygıtı bularak güncellemek mümkün oluyor. Aygıt güncellendikten sonra bilgisayarı tekrar başlatarak hatanın çözülüp çözülmediği tespit edilebiliyor.

Sorun bildirildiğinden Windows bu aygıtı durdurdu hatası çözümü
Sorun bildirildiğinden Windows bu aygıtı durdurdu hatası çözümü

Aracı bir program kullanmak istemeyen şahısların ise bahsettiğimiz birinci adımları uygulaması sorunu çözmek için büyük ölçüde kâfi oluyor. Şayet ki bütün süreçler tekrarlanmasına karşın sorun tahlile kavuşturulamıyorsa bu noktada yetkili birinden yardım almak da yararlı olabiliyor.

Kod:43 Hatası Nedir?

Windows bu aygıtı durdurdu hatasının temel ismi Kod:43 oluyor. Bu kodla birlikte kusurun tespiti gerçekleştirildikten sonra aygıt yöneticisinden sorunu tahlile kavuşturmak mümkün oluyor.

Genel olarak Windows işletimine sahip aygıtlarda görülen bu hata kodunu düzeltebilmek için aygıt denetimi gerçekleştirmek gerekiyor. Farklı aygıtların kullanılması ile birlikte Windows işletimli bilgisayarlarda bu tip problemlerin görülmesi son derece olağan. Bu yanlışla karşılaşan farklı pek çok insan olması sebebiyle kullanıcılar başlangıçta paniklese de daha sonrasında sorunu tahlile kavuşturmak için harekete geçebiliyor.

Hatayı önleyebilmek için öncelikle sakin bir formda ilgili adımları izlemek gerekiyor. Adımları izledikten sonra yüksek bir oranda sorunun tahlile kavuşturulması mümkün oluyor. Sorunun tahlile kavuşturulamadığı noktalarda ise ekstra takviye almak gerekli görülebiliyor. Siz de bilgisayarınızda Windows aygıtı durdurdu yanlışı görüyorsanız ilgili adımları izleyerek sorunu çarçabuk tahlile kavuşturabilirsiniz. Bu sayede aygıtınızı eskisi üzere ve birebir vakitte rastgele bir hata ile müsabakadan kullanabilmeniz mümkün.

Devamını Oku

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir