Türkiye’de En Popüler Emlak Noktaları
  1. Anasayfa
  2. Güncel

Türkiye’de En Popüler Emlak Noktaları

0

Türkiye’de yerli ve yabancılar için emlak ve gayrimenkul satın almada en popüler yerlere bir bakış yapalım.

İçindekiler

Aydın-Didim’de Emlak

Emlak
Aydın, Didim, Altınkum Plajı

Altınkum, kumsalı nedeniyle İngiliz ve Türk turistler arasında hızla büyüyen bir tatil beldesidir. Bodrum havaalanına yakındır ve sadece 30.000 £’dan başlayan fiyatlarla tüm Türkiye kıyılarındaki en ucuz mülklerden bazılarını sunmaktadır.

Muğla-Bodrum’da Emlak

Photo by Mert Kahveci

Bodrum, ilginç manzaraları, iyi alışveriş ve mükemmel gece hayatı ile ülkenin en popüler tatil beldelerinden biridir. Ana şehrin ötesinde çok farklı, daha küçük tatil köyleri var. Ekonomik dairelerden multi-milyon dolarlık villalara kadar geniş bir mülk yelpazesi var. Popüler bölgeler arasında yeni yat limanı ile Gümüşlük ve Yalıkavak yer alıyor.

Muğla-Fethiye’de Emlak

Photo by Charbel Aoun

Çalış, Fethiye’nin en yakın sahil beldesidir ve çok uygun fiyatlı mülkleri ve uzun bir deniz kıyısı sayesinde İngiliz alıcıları sürüler halinde cezbetmektedir.


Photo by Ahmet Sali

Hisarönü ve Ovacık: Yakınında Ölüdeniz lagünü ile güzel bir dağ manzarasında yer alan Fethiye yakınlarındaki bu iki tatil yeri, özellikle İngiltere’den gelen alıcılar arasında oldukça popülerdir. Ancak son yıllarda fiyatlar önemli ölçüde arttı.

Antalya Kaş’da Emlak

Photo by Andrii Denysenko

Kalkan, çevrede yapılacak çok şey bulunan çekici ve samimi bir tatil beldesidir. Kasaba son yıllarda patlayıcı bir şekilde büyüdü ve satılık ve kiralık çok sayıda villa ve daire sunuyor.

Antalya havalimanına 45 dakika mesafede ve Belek’teki golf sahalarına yakın olan Side’nin kumlu plajları ve Roma kalıntıları onu İngiliz, İrlandalı ve İskandinav turistler için popüler bir aile tatil beldesi haline getiriyor. Bölge, yüksek arazi fiyatları nedeniyle nispeten az sayıda villa içeren ağırlıklı olarak apartman komplekslerine sahiptir.

Antalya-Alanya’da Emlak

Photo by Dragana Novoselska

Alanya, iyi plajları, eğlenceleri ve hizmetleri ile büyük bir sahil kasabasıdır. Çok çeşitli daire seçenekleri var ve kasabanın artık büyük bir gurbetçi topluluğu var. Gelişme, sahil boyunca 25 km’den fazla uzanıyordu ve merkezden Mahmutlar gibi bölgelere doğru gidildikçe fiyatlar düşüyor.

Golf sahası ve marina planları, Dalaman çevresinde geliştiriciler ve alıcılar tarafından yoğun ilgi gördü. Fiyatlar, komşu tatil köylerinden hala daha düşük olmasına rağmen, son 2 yılda çarpıcı bir şekilde arttı.

İstanbul

Photo by Sefa Tıkız

İstanbul’da hızla artan konut talebi nedeniyle gayrimenkule ilgi büyük. Fiyatlar son 18 ayda çarpıcı bir şekilde arttı ve şehrin hızlı büyümesi ve nüfusun artan refahı karşısında yükselmeye devam edecek gibi görünüyor.


Başka Yazılarımızı Görmek İçin Genel Kategorisine Göz Atabilirsiniz.

Yazının İngilizce Hali İçin Lütfen Tıklayınız – Please Click for the English version

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir