Windows 10 bluetooth açma nasıl yapılır?

windows-10-bluetooth-acma-nasil-yapilir-hmAzO7N1.jpg

Microsoft’un en şimdiki işletim sistemlerinden biri olan Windows 10’un milyonlarca kullanıcısı, kullandıkları işletim sisteminin özelliklerini ve kullanılabilirliğini merak ediyor. Bilgisayarların en çok kullanılan özelliklerinden biri olan bleutooth özelliğini açmak birkaç kolay adımla mümkün. Evrak ve medyalarınızın gönderimlerini itimatla sağlayabileceğiniz bluetooth özelliğini bilgisayarınızda açmak için aşağıda saydığımız adımları takip edebilirsiniz.

Windows 10 işletim sisteminin en çok kullanılan özelliklerinden biri olan bluetooth özelliğini açmak için bilgisayarınızda yapacağınız birkaç süreç kâfi olacaktır. Bilgisayarınızın çeşitli özelliklerinden biri olan Bluetooth özelliği milyonlarca Windows 10 kullanıcısının tercih ettiği ve bir o kadar kullanıcının nasıl kullanıldığını merak ettiği özelliklerin başında geliyor. Milyonlarca kullanıcının nasıl kullanılacağını merak ettiği bu özelliği açmak için iki farklı yol deneyebilirsiniz.

İçindekiler

Başlat Tuşunu Kullanarak Bluetooth Açma

Windows 10 bluetooth açma nasıl yapılır

Windows 10 işletim sisteminde bluetooth özelliğini açmak için öncelikle başlat tuşuna basmalısınız. Akabinde ayarlar kısmına tıklayıp aygıtlar menüsünden bluetooth kısmını açabilirsiniz. Yahut tekrar başlat tuşuna tıklayıp arama çubuğuna bluetooth yazarak özelliği açabilirsiniz.

Bluetooth Simgesine Tıklayarak Bluetooth Açma

Bilgisayarınızda bluetooth’unuzu simgeye tıklayarak açmak hayli kolay Windows 10’da bluetooth’u açmak için bilgisayaranızın ana ekranının sağ alt kısmında yer alan üste bakan ok simgesine tıklayarak orada bulunan bluetooth ikonuna tıklayıp önünüze açılacak sayfadan bluetooth özelliğini açabilirsiniz.

Bluetooth Temasını Sonlandırma

Bilgisayarınızın bluetooth özelliğini kullanarak öbür aygıtlar ve aygıtlar ile kurmuş olduğunuz kontaklarınızı kesmek hayli kolay. Bu süreci birkaç adımda kolay bir biçimde yapabilirsiniz. Windows 10’unuzda Bluetooth ilişkisini sonlandırmak için öncelikle ana ekranınızın sol alt kısmında yer alan başlat tuşuna tıklayarak ayarlara girmelisiniz ve oradan da aygıtlar seçeneğine tıklayarak etkin kontakta olan eşleşmenizi sonlandırabilirsiniz.

Bluetooth Özelliğini Kullanmak İnançlı midir?

Bilgisayarınıza bluetooth özelliğini kullanarak bağlanmış olan aygıtlardan data transferi yapmak hayli inançlı. Bluetooth özelliği bilgi transferi yaparken sizi muhtemel bir korsan taarruzdan koruyor. Bunun nedeni ise irtibatların saniyede yüzlerce defa atlama yapan çeşitli frekanslar ortasında çalışması oluyor.

Bluetooth Eşleşmesi

Windows 10’unuzda bilgisayarınıza farklı bir aygıttan Bluetooth ile bağlanmak ve evrak ve medya transferi yapmak hayli kolay. Bilgisayarınızda Bluetooth’u açmak için gerekli adımları sağlayıp Bluetooth özelliğinizi açtıktan sonra karşınıza çıkacak Bluetooth irtibatlarından bağlanmak istediğiniz aygıtın ismine tıklayarak eşleşmeyi sağlayabilirsiniz. Windows 10 kullanıcılarının en merak ettiği sorulardan biri de Bluetooth kontağının internet olmadan kullanabilir mi sorusu? Bluetooth özelliğinizi açma-kapama için ve Bluetooth ile farklı aygıtlarla bilgisayarınıza temas sağlamak için rastgele bir internete bağlı olmanıza gerek yok.

Bilgisayarınızdaki Bluetooth Özelliğinizi Nerede ve Nasıl Kullanabilirsiniz?

Milyonlarca Windows 10 kullanıcısının daima olarak kullandığı Bluetooth özelliği hayatın pek çok noktasında kolaylık sağlıyor. Milyonlarca kişi tarafından sistemli olarak kullanılan ve güvenliği ve kablosuz olması sebebiyle kullanıcılar tarafından daima tercih edilen Bluetooth özelliğini kullanmak hayli kolay. Windows 10’da Bluetooth özelliğini kullanmak için birinci evvel Bluetooth’unuzu açmanız gerekmektedir. Bluetooth’unuzu açtıktan sonra ilişki kuracağınız aygıtın ismine tıklayarak eşleşme sağlıyorsunuz. Ve akabinde eşleşme gerçekleşiyor. Daha sonra istersiniz bağlandığınız aygıttan Windows 10’unuza belgelerinizi, fotoğraf ve görüntülerinizi, müziklerinizi ve dokümanlarınızı kablosuz ve internet gerektirmeden paylaşabilirsiniz. Yahut bilgisayarınıza Bluetooth özelliğini kullanarak kablosuz kulaklık, kablosuz fare ve klavye, kablosuz saat üzere harici donanımlarınızı bağlayabilir ve dilediğinizce kullanabilirsiniz. Yahut telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayabilir ve eş vakitli kullanabilirsiniz

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık