Geliştirilen giyilebilir ultrason bandı ile kalbiniz gerçek zamanlı olarak takip edilebilecek

Giyilebilir-ultrason-bandi-neiyiolur.com_

Ultrason teknolojisini kullanarak kalbin detaylı imajlarını almak mümkün. Lakin çok büyük olduğundan ötürü bir ultrason tarayıcıyı hastane dışında daima tarama için pratik olarak kullanmak mümkün değil. Fakat gelecekte bu aygıtlar çok daha taşınabilir olabilir.

Araştırmacılar, siz hareket halindeyken bile gerçek vakitli kalp imajları sağlayan giyilebilir bir ultrason bandı geliştirdi. Yeni teknoloji ayrıyeten damar hacmini otomatik olarak hesaplamak ve performans istatistikleri oluşturmak için derin öğrenmeyi kullanıyor.

Cihaz, derin doku görüntülemesi yapmak için piezoelektrik (yani basınçla çalışan) dedektörler kullanıyor. Gerilebilir sıvı metal elektrotlar, ultrason görüntüleyicinin kompakt kalırken cildinize yakın kalabilmesini sağlıyor. Giyilebilir ultrason teknolojisi daha evvelce dizaynın karmaşıklığını sınırlayan ince metal sinemalara dayanıyordu, bu nedenle çok tanınan olamadı.

Teknoloji şimdi günlük kullanım için üretime yaklaşmış değil. Bilim insanları, hala esnek bir kablo aracılığıyla harici bir sürece sistemine bağlanması gereken sistemi minyatürleştirmeye devam etmek istiyor. Takım ayrıyeten daha âlâ algoritmalarla uzamsal çözünürlüğü güzelleştirmeyi ve genel nüfusu daha güzel yansıtabilecek daha büyük bir yapay zekâ eğitim data seti kullanmayı umuyor.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık