En İyi 10 Araba Ses Sistemi
  1. Anasayfa
  2. Ses Sitemi

En İyi 10 Araba Ses Sistemi

0

Birçok sürücü için harika bir ses sistemine sahip olmak önemlidir, bu nedenle burada sıralanmış En İyi 10 Araba Ses Sistemimiz var.

En İyi 10 Araba Ses Sitemi
Photo by Lance Asper – En İyi 10 Araba Ses Sitemi

Arabalar, insanları bir noktadan diğerine taşımak için birincil amaca hizmet ederken, tüketicileri bir araç satın almayı seçmede etkileyen tek faktör bu basit faktör değildir. Diğer faktörler arasında tasarım, özellikler, aksesuarlar ve renkler gibi şeyler bulunur. Bir diğer husus, ses sisteminin bariz faktörüdür.

Çoğu insan için, bir tüketici aracında yüksek kaliteli bir ses sistemi bir zorunluluktur ve müzik tarzlarınızın ne olduğuna bağlı olarak, farklı bir ses sistemi ile en iyi şekilde uyum sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte, ihtiyacınız olan tüm bilgilerle sıralanmış en iyi on araç ses sistemi burada.

Fiyatları olabildiğinde yakın tutmak için dolar bazında yazdık.

İçindekiler

10. BOSS Audio NX654 Onyx 6.5″

BOSS Audio NX654 Onyx 6.5″

10. sırada BOSS Audio NX654 Onyx 6.5″ ses-hoparlör sistemi yer alıyor. BOSS, iyi bilinen bir ses sistemi üreticisidir ve hoparlörler, subwoofer’lar ve hatta hoparlör kabloları gibi sayısız ürün üretmektedir.

BOSS NX654 Onyx 6.5″, 25$’a satılıyor ve bu fiyata tüketiciler, 200 watt RMS’ye ve 65hz ile 20 kHz arasında herhangi bir frekans tepki aralığına sahip iki adet yüksek kaliteli 400 watt’lık hoparlör alıyor. Bu hoparlörler vokalleri ortaya çıkarmak için en iyisidir. Özellikle yüksek notalar ve bunlar aynı zamanda konuşulan sözcükteki orta aralığı ve alt aralıkları da tamamlar.

9. Kenwood KFC-6965S

Kenwood KFC-6965S

Sırada, 9 numara ile Kenwood KFC-6965S ses hoparlör sistemi yer alıyor. Kenwood KFC 3 yollu hoparlörlerdir ve tüketicilere paralarının karşılığını fazlasıyla verir. Tüketiciler, 35$’lık bir fiyat karşılığında, bir şarkıdaki bas hatlarının yanı sıra yüksek notaları da zorlanmadan ortaya çıkarabilen hoparlörler alıyorlar.

Bu hoparlörler, BOSS NX654 Onyx sistemi gibi çift başına 45 watt RMS ve çift başına 400 watt özelliklerine sahiptir. Bu hoparlörlerdeki 2 inçlik orta tweeter, rafine notaları ve vokal melodileri çalmak için mükemmel bir şekilde üretilmiştir.

8. JVC CS-J620

JVC CS-J620

KFC-6965S hoparlörlerin ardından JVC CS-J620 hoparlörler gelir. JVC, Bluetooth kulaklıklar, hoparlörler ve hatta tanınmış araç hoparlörleri de dahil olmak üzere araç eğlence sistemleri gibi ürünler üreten üst düzey bir ses ürünleri markasıdır. CS-J620 hoparlörler, yüksek kaliteli ses çıkışı arayan, bütçesi kısıtlı tüketiciler içindir. Kullanıcılar, 25 $ karşılığında, değiştirmek istediğiniz eski hoparlörden daha fazla netlik ve bas sunan bu hoparlörlerden bir çift alırlar.

Ancak bu hoparlörler, bu listedeki diğerleri kadar güçlü değil. Bas çizgisi, camları sallamaz, ancak bu hoparlörler daha iyi ses verme hünerini yapacaktır.

7. Rockford Fosgate R165X3

Rockford Fosgate R165X3

Bu listede 7. sırada Rockford Fosgate R165X3 yer alıyor. Ses sistemi üreticilerine gelince, Rockford Fosgate oldukça iyi. Şirket, deniz araçlarından ev hoparlörlerine ve araç hoparlörlerine kadar neredeyse akla gelebilecek her kullanım için ses sistemleri üretti.

Bu bebeklerin bir çifti için R165X3’ün değeri 40$’dır ve bunlar yalnızca uygun maliyetli olmakla kalmaz, aynı zamanda çok nettir. Bu hoparlörlerdeki baslara gelince, yukarıda belirtilen diğer hoparlörlerle karşılaştırıldığında gördüğümüz en iyilerden biri.

6. Bang ve Olufsen Ses Sistemi

Bang ve Olufsen Ses Sistemi

Bu listede sonraki sırada Bang ve Olufsen ses sistemini sunan üst düzey bir ses sistemi üreticisi var. Bu hoparlörler genellikle Audi ve BMW gibi üst düzey araçlarda bulunsa da, piyasadaki en iyi ses sistemlerinden biridir ve müzik kalitesi sizin için gerçekten bir öncelikse, bunlar yüksek fiyat etiketine değer.

Bu hoparlörleri satın almanın harika bir yanı, güçlük çekmemesidir. Her Bang ve Olufsen hoparlörü yalnızca özel olarak üretilmemiştir, aynı zamanda aracınıza da takılmıştır. Bazen doğrudan şirketten satın almak mümkün olmasa da, çevrimiçi olarak bu ürünleri taşıyan çok sayıda web sitesi vardır.

5. Jaras JJ-2646

Jaras JJ-2646

Sıralamamızda, 5. sırada yer alan dünyanın gördüğü en değerli ses sistemlerinden biri. Eşsiz kobalt mavisi tonuna rağmen, Jaras JJ-2646 araç hoparlörleri ucuzdur ve yüksek kaliteli müzik sağlar. Bu hoparlörler 6,5 inç boyutundadır, bu hemen hemen standart bir boyuttur ve maksimum 360 watt güç çıkışına sahiptir.

Bu hoparlörlerdeki RMS, çift için yaklaşık 180 watt’tır. 1 inç neodimyum film kubbesi ve 0,75 inç tweeter ile JJ-2646 hoparlörler orta notaları ve yüksek notaları zorlanmadan ortaya çıkarabilir ve vokalleri en iyi şekilde güçlendirebilir.

4. JBL GTO628

JBL GTO628

Bu listedeki 4. Sıra JBL GTO628’dir. JBL, hoparlörler, kulaklıklar, ev eğlence sistemleri ve hatta araba/deniz ses sistemleri gibi sayısız elektronik cihaz üreten tanınmış bir hoparlör markasıdır.

JBL’nin yaptığı araç ses sistemlerinden GTO628 en iyilerinden biridir. JBL’nin araç hoparlörleri 6,5 inç boyutundadır ve maksimum 180 watt güç çıkışına ve 60 watt RMS derecesine sahiptir. Woofer konisi, daha zengin ve daha karmaşık bas seviyeleri ile sonuçlanan bu kötü çocuktaki kauçukla çevrilidir. JBL GTO628 ucuz değil ama buna değer.

3. Alpine SPS-610C

Alpine SPS-610C

Bu listedeki 3 numara, Alpine SPS-610C’dir. Alpine, tanınmış bir otomotiv hoparlör üreticisidir ve aynı zamanda yüksek kaliteli ürünleri için güvenilir ve sevilir. Alpine SPS-610C hoparlörler, Type-S serisi araç hoparlörleridir ve en yüksek notaları veya orta aralıktaki vokalleri çıkarırken etkileyicidir.

Alpine SPS-610C ızgaralarla birlikte gelmez, ancak tipik olarak bas tarafından boğulacak vokalleri ortaya çıkarmak için en iyi sonucu veren 1 inçlik ipek tweeter’a sahiptir. SPS-610C’ler ayrıca Type-R subwoofer’larla çalışır ve en iyi şekilde kırıldığında ses verir; bu yaklaşık bir saat sürebilir.

2. Infinity Reference 6032CF

Infinity Reference 6032CF

Bu on listede ikinci sırada Infinity Reference 6032CF yer alıyor. Alıcılar 50 dolara bu 6,5 inçlik hoparlörlerden bir çift alabilirler. Bu hoparlörler, ses kalitesini iyileştiren ve hem verimliliği hem de bas çıkışını iyileştirebilen bir koni şekline sahiptir. Ortadaki tweeter, dinleyicinin yönünü gösterecek şekilde gerektiği gibi değiştirilebilir.

Yön değiştirmeye ek olarak, orta tweeter’lar ses için de değiştirilebilir. Tweeter’lar, desibel seviyeleri için yukarı veya aşağı değiştirilebilir ve özen ve dikkatle monte edildikleri sürece bir araba için harikadır.

1.  Kicker DS65

Kicker DS65

Son olarak, bir numaralı sıralama Kicker DS65’tir. En iyi araç ses sistemi olarak derecelendirilen Kicker DS65, ödülü evine götürüyor. Kicker, marka, yüksek kaliteli, yüksek performanslı subwoofer’ları ile çok iyi bilinir, ancak aynı zamanda otomotiv ses sistemi pazarında da başarılı olmuştur.

Bu hoparlörler, satın alınabilecek en yüksek performanslı ve en dayanıklı hoparlörlerden bazılarıdır ve fiyat etiketini fazlasıyla hak eder. Bu hoparlörlerin dış kısmı çürük değil, oldukça sağlamdır, iç kısmı ise derin bir ses ve daha derin ve daha temiz bir bas için uzatılmış bobinlerden yapılmıştır. 45 dolar ikinizi alır.


Makalemizi okuduğunuz için teşekkürler. Diğer makalelerimiz için lütfen tıklayın.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir